Jednota, spotřební družstvo Velké Meziříčí předalo mateřské škole šek v hodnotě 2.500 Kč.

Na všech prodejnách Jednoty probíhala soutěž „ Kopretina pro děti“. U takto označených výrobků byla po zakoupení určitá částka poukázána na rozvoj místních mateřských školek.

Děkujeme tedy SD Jednota, ale i všem, kteří si také zakoupili takto označené potraviny, a tím podpořili i naši školku.

Mateřská škola použije tento dar na tělovýchovné a sportovní akce.

Maňáskové divadlo Šikulka

Divadlo paní Aleny Bílkové přijelo do mateřské školy se třemi pohádkami.

První pohádka se jmenovala O vybíravé holčičce, byla to veselá a poučná pohádka o tom, že si máme více vážit jídla a potravin.

O poctivém Pepíkovi byla pohádka druhá, ta byla o přátelství.

Poslední pohádka byla o bohatství a štěstí , Jak Anička ke štěstí přišla.

V rámci spolupráce se školou předškolní děti spolu s p. uč. Eliášovou a asistentkou pedagoga M. Rosovou navštívili ve čtvrtek 9.1.2014 prvňáčky ve zdejší ZŠ. Děti s paní učitelkou J. Zikmundovou předvedly něco z toho, co se za půl roku v 1. třídě naučily. Zapojeny byly i děti ze školky, vyzkoušely si i sezení a činnost v lavicích. Měly též možnost využít přestávky k popovídání s kamarády a vyzkoušení lezecké stěny na chodbě ZŠ.

 

Fotky z práce a her dětí v mateřské škole z měsíce prosince 2013.

 

Před námi jsou nejkrásnější svátky v roce. Abychom se v předvánočním shonu na chvíli zastavili, pozvali jsme rodiče s dětmi na vánoční tvoření, které se uskutečnilo ve středu 18. prosince 2013 v naší MŠ. Společně jsme prožili příjemné odpoledne, nechybělo ani malé občerstvení, poslech koled… A teď už si přejeme krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2014.