Vánoční nadílka

V úterý 20. 12. přišel s nadílkou do školky i Ježíšek. Letos si děti psaly o stavebnice, protože ty nám opravdu moc scházejí. Děti byly celý rok hodné, proto je pod stromečkem také objevily. Můžeme si nyní stavět ze Sevy, Seka, Disca, šroubovat autíčka, skládat květiny, hady, pozorovat působení magnetů… Trénovat prostorové vidění, představivost, jemnou motoriku, procvičovat geometrické tvary, skládat mozaiky, rozvíjet manuální zručnost i domlouvat se s kamarádem na společném tvoření.

                   Za celý kolektiv MŠ přejeme rodičům krásné a pohodové svátky a zdraví v novém roce.

Obecní muzeum v Borech

V předvánočním čase se v mateřské škole snažíme navodit sváteční vánoční atmosféru. Připravujeme se na příchod Mikuláše, vyrábíme ozdoby, zpíváme koledy, koledujeme, píšeme Ježíškovi, pečeme cukroví. Také navštívíme knihovnu, kostel a dnes vám přinášíme fotografie z návštěvy muzea v Borech.

Vánoční příběh, aneb cesta do Betléma

Vánoční příběh jsme shlédli společně s dětmi z první třídy, které jsme pozvali na návštěvu do školky. Byl to loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. V příběhu vystupovali pastýři, anděl, Josef s Marií, Král Herodes, Tři Králové a samozřejmě Ježíšek.

Jako vánoční dárek pro maminku a tatínka si děti v mateřské škole vyrobily ozdoby na vánoční stromeček z keramické hlíny. Byly velice šikovné, nápadité a tvořivé. Jen se podívejte, jak jim to šlo…

Jako každý rok i letos jsme ve spolupráci s vedoucí vychovatelkou školní družiny připravili pro děti návštěvu Mikuláše s andílkem. Samozřejmě nechyběli ani čertíci.