V měsíci lednu zařazují p. učitelky téma Zima v lese. Děti se seznamují s životem lesních zvířat v zimním období a vytváří si vztah k přírodě.

Sníh se sype z oblohy, přikryl všechny stráně...

Letos nám zima se sněhovou nadílkou opravdu přeje. Hojně si jí tedy užíváme a vyrážíme na „sníh“ každý den.

MŠ - sníh
MŠ - sníh
MŠ - sníh

 

Vánoční nadílka

V úterý 20. 12. přišel s nadílkou do školky i Ježíšek. Letos si děti psaly o stavebnice, protože ty nám opravdu moc scházejí. Děti byly celý rok hodné, proto je pod stromečkem také objevily. Můžeme si nyní stavět ze Sevy, Seka, Disca, šroubovat autíčka, skládat květiny, hady, pozorovat působení magnetů… Trénovat prostorové vidění, představivost, jemnou motoriku, procvičovat geometrické tvary, skládat mozaiky, rozvíjet manuální zručnost i domlouvat se s kamarádem na společném tvoření.

                   Za celý kolektiv MŠ přejeme rodičům krásné a pohodové svátky a zdraví v novém roce.

Obecní muzeum v Borech

V předvánočním čase se v mateřské škole snažíme navodit sváteční vánoční atmosféru. Připravujeme se na příchod Mikuláše, vyrábíme ozdoby, zpíváme koledy, koledujeme, píšeme Ježíškovi, pečeme cukroví. Také navštívíme knihovnu, kostel a dnes vám přinášíme fotografie z návštěvy muzea v Borech.

Vánoční příběh, aneb cesta do Betléma

Vánoční příběh jsme shlédli společně s dětmi z první třídy, které jsme pozvali na návštěvu do školky. Byl to loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. V příběhu vystupovali pastýři, anděl, Josef s Marií, Král Herodes, Tři Králové a samozřejmě Ježíšek.