V říjnu jsme se zúčastnili výukového programu s výkladem o životě dravců a sov. Dozvěděli jsme se zajímavosti ze života dravců a v závěru první části jsme si některé druhy mohli i pohladit. Ve druhé části programu jsme sledovali výjimečné letecké schopnosti dravců s ukázkou imitace lovu.

MŠ -Seiferos

Říjnové tvořivé dílničky pro rodiče s dětmi jsme si připravili na téma podzimní dekorace z dýní a nazvali jsme je „Dýňohraní“. Sešli jsme se ve středu odpoledne v naší mateřské škole v oddělení Motýlků, kde byly pro rodiče nachystané ozdobné dýně, dekorační materiál a ukázky možných výtvorů.  Záleželo tedy pouze na dovednosti, tvořivosti a fantazii rodičů jak si se zvoleným tématem poradí. Po počáteční rozpačitosti a ostychu se rodiče spolu s dětmi dali do práce a výsledné výrobky vypadaly opravdu úžasně. Děkujeme všem za příjemně strávené odpoledne a doufáme, že vytvořené dekorace zkrášlují prostředí rodinných domků a udělaly radost rodičům i dětem.

Adaptační zářijový měsíc máme za sebou. Někdo zvládl nástup do předškolního zařízení bez problémů, někdo potřebuje na zvykání si na vše nové více času, a proto máme ještě adaptační program nastavený. Aby se děti v mateřské škole více adaptovaly a těšily se do ní, na konec září jsme pozvali do školky Vílu Srdíčkovou s krásnou a velmi milou pohádkou o vodníku Rybičkovi. Děti s nadšením sledovaly pohádkovou zápletku a chvílemi se jim napětím i tajil dech. Podívejte se sami…

MŠ -divadlo

V rámci spolupráce s “mladými hasiči“ jsme poslední zářijové páteční dopoledne strávili u místního fotbalového hřiště. Díky nadšení pana Vávry i mladých hasičů jsme mohli shlédnout trénink hasičského cvičení-zásahu. Obdivovali jsme odhodlání a urputnost děvčat při spojování hadic, nasátí vody a konečný zásah. Školkové děti si samozřejmě nenechaly ujít možnost si vše vlastnoručně vyzkoušet. Rozcvičení, start, trénink běhu, trénink zásahu i samotné hašení. Manipulace s vodou děti vždy velmi baví a bylo tomu i tentokrát.

Děkujeme za příjemné dopoledne a přejeme hodně elánu i nadšení a spoustu dalších dobrovolných nadšenců..

Poslední týden v červnu je už tradicí, že jsou předškolní děti pasovány na“ velké školáky“. Celý měsíc se poctivě učí básně, písně a tanečky, aby svým maminkám, tatínkům, babičkám a dědům ukázaly, co vše se za dobu docházky do mateřské školy naučily. Musíme děti velmi pochválit, jako každý rok i letos se bylo na co koukat. Jsme velmi pyšné na to, co jsme s dětmi všechno zvládly, ale zároveň i smutné, protože nám odchází další „naše děti“ do školy. Přejeme dětem, aby se jim ve škole líbilo, našly si nové kamarády a brzy si zvykly na jiný režim. Rodičům zase pilné a šikovné děti a spoustu trpělivosti, protože na začátku je vše těžké, ale vždy nás to posune o kousíček dál.

MŠ -pasování