Již druhým rokem organizujeme pro děti ze třídy „ Včelek“ lekce polytechnické výchovy. Rozvíjíme tak manipulační schopnosti, vizuální schopnosti, orientaci

v prostoru i na ploše/mapě/. Děti se učí spolupráci ve skupinkách, vzájemnému dorozumívání a toleranci. 1.lekce měla název „Malý stavitel města“, 2. lekce „Malý architekt“.

MŠ -polytechnická výchova

Velmi oblíbeným zpestřením vzdělávacího programu MŠ jsou muzikofiletické relaxační příběhy, se kterými do MŠ jezdí paní Mgr. Svatava Drlíčková. Tentokrát si pro nás připravila program s názvem „Sněžný králíček“.

MŠ-muzikofiletický program

Interaktivní tabule je umístěna na jedné třídě, na třídě Včelek. Třída Motýlků má možnost ji využít v době odpoledních her nebo v době, kdy Včelky navštěvují tělocvičnu.  Vždy aktuálně podle potřeby nebo po domluvě tak, aby byla přístupna celé školce stejně.  Doba užívání digitální pomůcky je vždy jasně stanovena a kontrolována učitelkou, stejně tak i efektivní využití digitálního obsahu. Činnost na interaktivní tabuli a práce s ní je dětem nabízena učitelkou dle aktuálních potřeb při výchovně-vzdělávacím procesu a dle schopností dětí. Jedná se o rozšíření nabídky aktivit pro děti během dne v MŠ, nikoli jednostrannou aktivitu. Jsou dodrženy všechny zásady výchovně-vzdělávacího procesu a programu podle RVP. Aktuální foto je z odpolední činnosti dětí, kde bylo dětem nabídnuto volné kreslení, při kterém si děti uvolňují horní končetinu a je rozvíjena jejich tvořivost, fantazie a kresebné dovednosti.

MŠ -interaktivní tabule

Prosincové páteční odpoledne děti z oddělení Včeliček strávily s rodiči v mateřské škole. Bylo pro ně připraveno vánoční tvoření, při kterém si společně vyrobili krásné vánoční dekorace. O úvod akce se postaraly děti, které měly připravené vánoční pásmo písní, říkanek a pohybové improvizace.

Čertovskou pohádkou jsme v prosinci začínali, Mikulášem a vánočním tvořením pokračovali a nadílkou jsme vánoční čas v mateřské škole zakončili. Nadílce samozřejmě předcházelo povídání si o přáních a snech dětí, prohlížení časopisů, kreslení a psaní Ježíškovi. Pod stromečkem našly děti stavebnice, auta, domeček, pomůcky na rozvoj tvořivosti a zručnosti, kočárky, panenky  a spoustu dalších hraček a vzdělávacích pomůcek, které Ježíšek velmi pečlivě vybíral. Děkujeme tímto rodině Ďáskových z Rousměrova, která MŠ darovala auto-odrážedlo pro děti, paní Kudílkové z Laštoviček za plyšáky a paní Bojanovské z Křižanova za ušití oblečků na panenky.

Přejeme Vám krásné vánoční svátky a především zdraví

1. zkouška sboru s Ivou Bittovou
čtvrtek 26.04.2018