Žáci 4., 5. a 6. třídy vyrazili v pátek 7. června do Janáčkova divadla v Brně na balet Sněhurka a sedm trpaslíků. Kromě roztomilých lesních zvířátek nás v krásném představení pobavili veselí trpaslíci smile. Pohádka se šťastným koncem se nám velmi líbila.

Sněhurka a sedm trpaslíků

Tak se jmenuje naše výstava k pětistému výročí úmrtí génia Leonarda da Vinci. Ve skutečnosti žáci namalovali dvakrát tolik portrétů Mony Lisy, ale na výstavu bylo vybráno pouze 72 velmi zdařilých prací.  Každá třída ztvárnila nejslavnější obraz  všech dob jinou technikou. Děti se dozvěděly i něco o životě a díle Leonarda da Vinci. Sedmá třída navštívila navíc výstavu Leonardo ve Žďáře nad Sázavou, kde mohla obdivovat nadčasové vynálezy tohoto génia.

M. Aubusová, V. Musilová, P. Němcová

Děti z první třídy dnes 7.6. věnovaly svůj čas pokojovým květinám, které jim celý školní rok zpříjemňují prostředí ve třídě. Otřeli jsme listy, odstranili uschlé, nakypřiili hlínu a nakonec zalili.

 

Cílem našeho letošního školního výletu bylo město Brno, kam jsme dojeli ze Skleného nad Oslavou vlakem. Z nádraží jsme zamířili rovnou do zábavního vědeckého parku, kde pro nás byl připraven program Světelná laboratoř. Zde se žáci dozvěděli o způsobech vzniku světla a sami si vyzkoušeli několik zajímavých pokusů. Po skončení programu měl každý možnost prozkoumat jednotlivé interaktivní exponáty v parku. Před odchodem jsme společně zhlédli zvukovou science show Mr. Ucho. Zjistili jsme například, jak lze zvuk zobrazit laserovým paprskem. Protože nám počasí nepřálo, museli jsme změnit náš odpolední program a místo do lanového centra jsme pěšky vyrazili do JumpParku. Déšť nám ale náladu nezkazil a žáci si užili spoustu zábavy skákáním na trampolínách. Mnozí se nebáli vyzkoušet různé triky, skákání do pěny či vybíjenou. Pak už jsme unavení, ale spokojení vyrazili na vlak, který nás odvezl zpátky domů.

P.uč. Dita Malášková a žáci 6. ročníku

 

V pátek 31. 5. 2019 jsme ve škole oslavili Den dětí. Ráno jsme se všichni sešli v tělocvičně, abychom zhlédli vystoupení tanečních kroužků a utkání v přehazované mezi žáky 8. ročníku a učiteli.  Souboj byl hodně vyrovnaný a napínavý až do konce. Za mohutného povzbuzování fanoušků obou družstev utkání skončilo 1:1.

Poté jsme se přesunuli na hřiště za školou. Zde proběhlo fotbalové utkání učitelů převlečených za čápy a vycházejících deváťáků představujících známe osobnosti. Fotbal skončil ve prospěch žáků.

Pak už následovaly atrakce na hřišti, které si nápaditě připravili žáci 8. ročníku. Za papírové peníze získané za splnění úkolů si děti "nakupovaly" sladkosti a další zboží.

Děkujeme SRPDŠ, které Den dětí finančně podpořilo.

 Foto z tělocvičny:

1

 Foto z atrakcí:

9. třída na fotbalu