Děti z první třídy dnes 7.6. věnovaly svůj čas pokojovým květinám, které jim celý školní rok zpříjemňují prostředí ve třídě. Otřeli jsme listy, odstranili uschlé, nakypřiili hlínu a nakonec zalili.

 

Cílem našeho letošního školního výletu bylo město Brno, kam jsme dojeli ze Skleného nad Oslavou vlakem. Z nádraží jsme zamířili rovnou do zábavního vědeckého parku, kde pro nás byl připraven program Světelná laboratoř. Zde se žáci dozvěděli o způsobech vzniku světla a sami si vyzkoušeli několik zajímavých pokusů. Po skončení programu měl každý možnost prozkoumat jednotlivé interaktivní exponáty v parku. Před odchodem jsme společně zhlédli zvukovou science show Mr. Ucho. Zjistili jsme například, jak lze zvuk zobrazit laserovým paprskem. Protože nám počasí nepřálo, museli jsme změnit náš odpolední program a místo do lanového centra jsme pěšky vyrazili do JumpParku. Déšť nám ale náladu nezkazil a žáci si užili spoustu zábavy skákáním na trampolínách. Mnozí se nebáli vyzkoušet různé triky, skákání do pěny či vybíjenou. Pak už jsme unavení, ale spokojení vyrazili na vlak, který nás odvezl zpátky domů.

P.uč. Dita Malášková a žáci 6. ročníku

 

V pátek 31. 5. 2019 jsme ve škole oslavili Den dětí. Ráno jsme se všichni sešli v tělocvičně, abychom zhlédli vystoupení tanečních kroužků a utkání v přehazované mezi žáky 8. ročníku a učiteli.  Souboj byl hodně vyrovnaný a napínavý až do konce. Za mohutného povzbuzování fanoušků obou družstev utkání skončilo 1:1.

Poté jsme se přesunuli na hřiště za školou. Zde proběhlo fotbalové utkání učitelů převlečených za čápy a vycházejících deváťáků představujících známe osobnosti. Fotbal skončil ve prospěch žáků.

Pak už následovaly atrakce na hřišti, které si nápaditě připravili žáci 8. ročníku. Za papírové peníze získané za splnění úkolů si děti "nakupovaly" sladkosti a další zboží.

Děkujeme SRPDŠ, které Den dětí finančně podpořilo.

 Foto z tělocvičny:

1

 Foto z atrakcí:

9. třída na fotbalu

 

Naše škola zavítala po tříleté pauze opět do Anglie. Tentokrát se vydala 8. a 9. třída v rekordním počtu 27 žáků. Navštívili jsme přímořské město Hastings. Zde nás čekaly pašerácké jeskyně, zřícenina hradu, piknik na pravém anglickém trávníku ve společnosti racků. Poté jsme navštívili akvárium a vyjeli si lanovkou nad město. Většina z nás ochutnala i typické fish and chips. Další den dopoledne nás čekal Brighton a zbyl i čas na nákupy. Odpoledne jsme vyrazili do Chichesteru, kde jsme zhlédli katedrálu a prošli se po skanzenu. Poslední den nesměl chybět Londýn, který jsme netrpělivě očekávali. Túru jsme začali ve čtvrti Greenwich, odkud jsme pluli lodí po Temži do historického středu. Tam jsme si prošli všechny nejdůležitější památky. Naši pouť jsme zakončili na London eye, ze kterého jsme se rozloučili s Londýnem z výšky. Poté jsme se rychle přesunuli metrem k autobusu a vydali se na cestu domů.

Musíme konstatovat, že zájezd se nám vydařil a splnil naše očekávání.  Žáci měli možnost procvičit si angličtinu v praxi, poznali trochu kulturu této země a prohlédli si krásná místa.

Foto z poznávacího zájezdu zde

V. Musilová, M. Aubusová

Jeden z posledních jarních dnů (28.5.) strávila druhá třída ve společnosti prvňáčků v Perníkové chaloupce u Pardubic. Velmi příjemný a ochotný personál se nám věnoval a děti byly velmi spokojené. Zábavnou formou nám byl představen nový pohled na pohádku, kde Ježibaba byla vlastně hodná a děti, které nezaťukaly a nepoprosily, byly uličníci. Prošli jsme pohádkovým lesem, vstoupili do nebíčka i do peklíčka. Děti se mohly sklouznout přímo do pekla a taky se z něho vrátit. Viděli jsme výstavu krásně zdobených perníků, tradiční dřevěné formy na perník a spoustu dalšího. Po krátkém občerstvení jsme přešli na Kunětickou horu, kde na nás už čekal průvodce, který nám například ozřejmil, jak s tímto místem souvisí Hrad Perštejn a proč má ve znaku Zubra. Děti byly plné dojmů a zážitků, o kterých si cestou domů v autobuse vypravovaly. Výlet se vydařil a dokonce nás v terénu nezastihl ani déšť. Martina Weinhöferová