Závěr školního roku je tradičně spojen se školními výlety. Nejinak je tomu i v naší škole, a proto se 30. května vydala 1., 2., 3. a 4. třída do zábavního parku Permonium v Oslavanech. Toto unikátní centrum se nachází nedaleko Brna a je zakomponováno do areálu oslavanského dolu Kukla. Program nabízí zábavnou formou zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí.

 

V sobotu 20. května 2017 jsme oslavili 70. výročí otevření nové školy.

Celý sobotní program zahájila akademie v kulturním domě. V úvodu vystoupil starosta obce Josef Březka a ředitel školy František Eliáš. Poté již slovo patřilo žákům. 

Následoval bohatý program ve škole. Ve vestibulu připomněl ředitel školy dvě osobnosti spojené s borskou školou - řídícího učitele pana Josefa Požára a manželku tehdejšího prezidenta Hanu Benešovou. Společně s ing. Marií Zmeškalovou, vnučkou Josefa Požára, odhalil pamětní desku.

Poté se již všichni rozešli po škole, aby si prohlédli fotografie absolventů, fotografie z činnosti školy, videozáznamy z historie školy a obce a zajímavé historické dokumenty. Posedět a popovívat se známými mohli všichni ve školních kavárnách.

Na školním hřišti bavil děti kašpar Kuba a dospělé Polenský Big Band. 

V průběhu celého odpoledne si mohli návštěvníci zakoupit almanach vydaný u příležitosti oslav. Almanach je dále k zakoupení v kanceláři školy.

Děkujeme všech sponzorům za podporu oslav.

AGADOS, spol. s r.o.
APEX Central Europe, s.r.o.
Autocolor Šoukal s.r.o.
BOVYS, spol. s.r.o.
Catus servis spol. s.r.o.
COLAS CZ, a.s.
Elektro Zikmund, Bory
Falco computer, s.r.o.
Fibox, s.r.o.
Holoubek Trade s.r.o.
INTOP spol. s r.o.
Jihlavské potraviny, s.r.o.
Karásková Lenka
Kaufland, Žďár nad Sázavou
Klempířství pokrývačství Dvořák Vladimír, Bory
Kment, s.r.o.
Kotačka Jiří & syn, Bory
KOVO Dufek s.r.o.
KOVO Koukola, s.r.o.
Lékárna u Černého orla, Velké Meziříčí
Obec Bory Kraj Vysočina v rámci projektu Náš rok s MA 21
Oční optika a optometrie NĚMEC, s.r.o.
Papírnictví Ivona Rousová, Velké Meziříčí
Petr Viliš - Výroba nábytku
Petra Šmídková - Bioprodukt
Renova - Malec&Kadlec s.r.o.
Roman STUPKA, Malířské a natěračské práce
STAREDO s.r.o.
StudioReklama, Nové Dvory 94
Šárka Herzánová, Kobylí 562
Šebek Jan, Cyrilov
UCHYTILCZ, s.r.o.
VEZEKO, s.r.o.
Vydáno s podporou obce Bory a Kraje Vysočina v rámci projektu Náš rok s MA 21.
Zachoval Vlastimil, Osové
ZEMAS AG, a.s.

 

V úterý 23. května se ve Velkém Meziříčí uskutečnil již tradiční závěrečný turnaj v miniházené. Účastnili jsme se ho se žáky starší kategorie, tedy žáky 4. a 5. třídy. Utkali jsme se se školou z Měřína a školami z Velkého Meziříčí - Oslavickou, Sokolovskou a Školní. Dokázali jsme více či méně odolávat zkušenějším házenkářům, soupeřům i o jeden a půl hlavy větším smile V příjemné atmosféře jsme zakončili letošní miniházenkářský rok.

Turnaj v miniházené - 23.5.201...

Foto zde

Ve středu 10. května jeli žáci ze 3. třídy na návštěvu do ZŠ Radostín nad Oslavou. Zde se společně se žáky radostínské školy zapojili do projektu Kraje Vysočina "Prevence dětských úrazů", který realizuje ČČK Žďár nad Sázavou. V tělocvičně školy se jsme se učili zásadám první pomoci a předcházeni úrazů. Po ukončení programu jsme ještě využili chvilku a pohráli si na místním dětském hřišti.                       p. uč. J.Benešová

V pátek 5.5. 2017 jsme již podruhé v tomto školním roce navštívili mateřskou školu, abychom společně zhlédli divadlo tentokrát s názvem „O včelce Bambulce“. Divadlo děti zaujalo a mělo i vzdělávací charakter. Děti formou pohádky získaly různé informace ze života včel, které pak na závěr společně s paní divadelnicí shrnuly a kdo chtěl, obdržel dokonce i kouzelné razítko, které údajně plní i některá přání.                        P. uč. M. Chalupa