Rádi zkoušíme nové přístupy a metody ve výuce. V  6. ročníku jsme vyzkoušeli metodu clil (Content and language intergrated learning).

Sběr papíru byl ve škole pozastaven. Firmy, které od nás papír vykupovaly, nemají odbyt. Další sběr papíru by mohl být pro školu ztrátový. Nadále lze využít kontejnery u Obecního úřadu.

Děkujeme za dosavadní spolupráci při sběru.

 

 

Tým chlapců z 9. třídy sestrojil robota Ervíska, který zvítězil na krajské přehlídce v robotice v kategorii dálkově ovládaný robot.
 
 

V letošním školním roce jsme ve škole rozšířili nabídku volitelných předmětů pro 1. pololetí o robotiku. Navštěvovali ji všichni chlapci 9. ročníku. Díky projektu „Šablony II“ jsme mohli zakoupit dvě programovatelné stavebnice Lego Mindstorms education EV3 a zapojit do výuky odborníka Ing.  Pavla Zmeškala, bývalého žáka naší školy.

V týdnu od 17. do 22. února 2020 hostila naše škola čtyři stážistky z různých zemí světa. Z největší dálky, až z Indonésie, přiletěla Maria. Nejmladší ze studentek byla Olha z Ukrajiny, která si svým přátelským přístupem získala nejvíce sympatií u dětí. Další ze studentek Nutsa přiletěla z Gruzie a poslední Rubina z Arménie.

   

Fotografie a videa z výuky češtiny - 7. ročník zde

Ve středu 19. února 2020 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo olympiády z anglického jazyka v kategorii I.A (pro žáky VI. a VII.  tříd) a II.A (pro žáky VIII. a IX. tříd).

V kategorii I.A postoupil ze školního kola žák VII. třídy Daniel Láznička. Podařilo se mu zabojovat a obsadit krásné 4. místo. V kategorii II.A postoupila žákyně IX. třídy Alena Smejkalová, obsadila 21. místo.

Oběma soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy, blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně dalších úspěchů při studiu angličtiny.