V úterý 10.2.2015 navštívili žáci 4.,5. a 6.ročníku Hvězdárnu a planetárium Brno, kde shlédli poutavý program Úžasné planety. V Pavilonu Anthropos si spolu s průvodcem prohlédli stálou expozici o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu.

Celá fotogalerie zde

V úterý 27. 1. 2015 se uskutečnila v zrcadlovém sále naší školy soutěž v recitaci básní a próz od českých autorů. Letošního školního kola se zúčastnilo celkem 29 žáků z 1. až 8. ročníku. V příjemné atmosféře a za velkého potlesku diváků všichni soutěžící zvládli recitaci na výbornou.

Žáci 8. ročníku si v pátek 23. ledna 2015 v rámci laboratorních prací z přírodopisu mohli vyzkoušet zajímavou techniku určování stavu jejich nožní klenby. Pomocí vody a potravinářského barviva zhotovovali otisky nožní klenby a z naměřených hodnot určovali podle přiložené tabulky, zda nají normální nebo plochou nohu. Protože se ve třídě vyskytly obě varianty nožní klenby, mohli si názorně porovnat, jak vypadá noha plochá a normální.

Ukázky výsledků pozorování:

P.uč. Věra Musilová

Ve čtvrtek 29. ledna 2015 proběhl ve škole zápis do 1. třídy.

Celá fotogalerie zde

Ve čtvrtek 22.1. se žáci druhého stupně zúčastnili přednášky pana Tomáše Kubeše s názvem „Srdce Afriky“. Jeho povídání doprovázené fotografiemi a videem bylo velmi poutavé. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o státech v centrální Africe a vyslechli mnohdy až neuvěřitelné zážitky z jeho cest po této oblasti.