Dne 18. února se v první třídě sešli prvňáčci se žáky osmé třídy. Malí prvňáčci totiž celý den pracovali na téma ZVÍŘATA. Počítali zvířecí úkoly, psali jména zvířátek, malovali zvířata. Žáci z naší osmičky nám na obličej namalovali zvířátka, která se jim moc povedla. Děkuji za příjemnou spolupráci a těšíme se na příště.

                                  Benešová Jana

ostatní fotky jsou ve fotogalerii

V úterý 17. února 2015 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Vynikajícího úspěchu v kategorii C dosáhl žák 9. třídy Matěj Homola. Z 25 účastníků základních škol a víceletých gymnázií obsadil krásné druhé místo a postupuje do krajského kola.

V zeměpisné olympiádě si dále dobře vedla žákyně 6. třídy Gabriela Homolová, která v kategorii A obsadila 15. místo.

Okresního kola matematické olympiády kategorie Z9 se zúčastnila žákyně 9. třídy Natálie Bajerová. Obsadila 18. místo z 35 účastníků. V dějepisné olympiádě nás reprezentovali žáci 9. ročníku Markéta Mičková a Matěj Zedník, v olympiádě z českého jazyka Anna Pekárková, v matematické olympiádě kategorie Z5 Zdeňka Březková.

Všem jmenovaných žákům děkujeme za reprezentaci školy.

 

     V úterý 16. 2. absolvovala čtvrtá třída v rámci přírodovědy teoretickou průpravu v oblasti „chodec a cyklista“. Cílem bylo dětem připomenout a upevnit si zásady správného chování chodce a cyklisty. Do školy za námi přijel pan Prudík, který pracuje jako lektor na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí. Děti se dozvěděly spoustu důležitých a zajímavých informací, které je třeba znát pro bezpečné počínání si v silničním provozu. Pro žáky měl nachystáno i několik krátkých videobloků, které se týkaly bezpečnosti chování chodců a cyklistů v provozu, ale i porušování pravidel a jejich následků.

     Druhé setkání se bude konat v dubnu a tentokrát již na Dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde si žáci vyzkouší praktické úkoly v roli cyklistů a chodců.                                                                                    

                                                                                           tř. uč.  P. Němcová

     V pátek 13. 2. se žáci čtvrté třídy s velkou chutí pustili do přípravy jídel studené kuchyně, které si sami vybrali. Měli totiž pracovní činnosti a v nich se tomuto tématu právě věnujeme. Jejich úkolem bylo rozdělit se do skupinek, vybrat vhodný recept, nakoupit suroviny a pokrm připravit. Jak si můžete prohlédnout na fotografiích, povedlo se jim to na výbornou. Jídla byla nejen chutná, ale i velmi pěkně vypadala. Děti chválím také za to, jak vzorně po sobě umyly nádobí a uklidily celou cvičnou kuchyň.           tř. uč. P.Němcová

   

Děti z první třídy navštívily mateřskou školku v Borech a zde viděly pohádku O PRINCEZNĚ NA HRÁŠKU. S dětmi ze školky jsme si chvilku popovídali a pohráli, potom jsme se vypravili zpět do školy.

   
   

Kalendář akcí  

Turnaj v miniházené
čtvrtek 13.12.2018
07:00
- hod.
Vánoční den
pátek 21.12.2018
07:40
- 12:15 hod.
Vánoční florbalový turnaj pro ZŠ
čtvrtek 27.12.2018
07:30
- hod.
Třídní schůzky
středa 09.01.2019
15:30
- 17:00 hod.