V pondělí 1. června 2015 jsme společně oslavili Den dětí. Nejdříve se všichni sešli v tělocvičně. Zde probíhalo tradiční utkání žáků 8. třídy a učitelů v přehazované. Své fanoušky měli žáci, ale i učitelé. Zápas byl napínavý a hodně vyrovnaný. Nakonec utkání skončilo 1:1

Následovalo fotbalové utkání mezi učiteli a deváťáky. Učitelé nastoupili jako 12 měsíčků s Maruškou, žáci 9. ročníku jako stáj Formule 1. Přišli závodníci i jejich hostesky. Ti zvítězili po namáhavém boji 3:2.

Během fotbalového utkání nezaháleli hlavně žáci 8. ročníku. Připravovali se totiž na otevření "Cesty kolem světa". Tak nazvali svoje atrakce pro mladší spolužáky. Atrakce byly zajímavé, netradiční, inspirované některými státy světa. Děti sbíraly papírové peníze - vlajky daných zemí.  Za ně potom nakupovali sladkosti a další odměny.  Na ně přispěla Rada rodičů ze svého rozpočtu. 

Další foto ve fotogalerii zde

V pátek 29. května 2015 k nám do školy zavítala mladičká lektorka Elisabeth Baumauer z Rakouska. Připravila si pro devátou třídu v rámci německého jazyka poutavé vyprávění o Rakousku, které doplnila kvízem a zajímavou hrou. Celou hodinu mluvila pouze německy. Pro žáky to bylo velmi přínosné a hodina se jim líbila.    

M. Aubusová

Rakouská lektorka
Rakouská lektorka
Rakouská lektorka
Rakouská lektorka
Rakouská lektorka

V pátek 22.5. 2015 se naše žákyně a žáci osmé a deváté třídy zúčastnili atletického čtyřboje. Pětičlenná družstva dívek i chlapců změřila síly v těchto disciplínách: běhy na 60 m a 1000 m (Ch), 800 m (D) měli všichni společné. Na další dvě disciplíny se žáci v družstvech dělili -  vrh koulí x hod míčkem a skok daleký x skok vysoký.

Započítávaly se nejlepší výkony prvních čtyř sportovců. V obou kategoriích startovalo 13 družstev. Naše děvčata se umístila na 12. pozici a hoši vybojovali krásné 4. místo. Do krajského kola sice postupovala pouze první tři družstva, ale kluci přece jen postoupili, protože ZŠ Školní se nemůže z důvodu dlouhodobě naplánované jiné akce dostavit.

Krajské kolo je naplánované na čtvrtek 28.5. 2015, tak uvidíme, jak se klukům povede. Všem našim závodnicím a závodníkům děkuji za odvedené výkony a odpovědný přístup k soutěži

M. Chalupa

Ve čtvrtek 28.května navštívili šesťáci přírodovědný program na Ostrůvku, kde se dověděli mnoho zajímavého o včelách a jejich životě. Na chvíli jim dokonce narostla křídla a mohli si vyzkoušet sběr nektaru na rozkvetlé louce :-)

Zasmáli se, když se jeden z nich oblékl do obleku včelaře, olizovali se při ochutnávce medu. V závěru programu si vyrobili svíčku ze včelího vosku a marcipánovou včelou ozdobili medový perníček, na kterém si pak pochutnali.

1

Další fotky ve fotogalerii (Různé - z akcí tříd).

V pondělí 25. 5. 2915 se děti na Základní škole Hany Benešové v Borech neučily. Bylo to proto, že k nám přijel promo-team  PINGPONGOVÉ SHOW. Tato show proběhla jen ve čtrnácti školách naší republiky. A to tam, kde děti natočily video na téma: „Jak hrát netradičně stolní tenis“. Video našich žáků bylo v kraji Vysočina nejlepší, proto jsme vyhráli v projektu „Jeden za všechny, všichni za stůl“ nový pingpongový stůl  a Pingpongovou show. 

Celá fotogalerie zde

Vítězné video žáků 9. třídy ke zhlédnutí zde

   
   

Kalendář akcí  

Volný den
pondělí 25.03.2019
07:00
- hod.
2. miniškolička
úterý 26.03.2019
15:30
- hod.
Zápis do první třídy
pátek 12.04.2019
13:00
- 17:00 hod.
Zlatý list - místní kolo
úterý 16.04.2019
07:40
- hod.
Zlatý list pro mladší
pátek 26.04.2019
07:40
- hod.
Beseda s policií - II. stupeň
úterý 30.04.2019
00:00
- 00:00 hod.