V testování žáků 9. tříd společnosti SCIO získali tři naši žáci Ocenění za nejlepší výsledky v kraji Vysočina.   Ocenění jim předal ředitel školy ve čtvrtek 30. 1. 2014 při předávání pololetního vysvědčení.

 Zde si můžete přečíst potvrzení společnosti SCIO:

 

 

Dne 30. ledna  2014 proběhl na naší škole zápis do 1. třídy. Přišlo 24 dětí se svými rodiči. Všechny děti se snažily a zasluhují velkou pochvalu. 

 Ve fotogalerii je celkem 38 fotografií na dvou stranách. Pro prohlédnutí všech přejděte dole na další stranu.

Fotogalerie ze zápisu

 

Za velké účasti dětí, rodičů a prarodičů se uskutečnila v úterý 28. 1. 2014 v zrcadlovém sále naší školy soutěž v recitaci básní a próz od českých autorů. Letošního klání se zúčastnilo celkem 41 žáků z 1. až 7. ročníku. V příjemné atmosféře a za velkého potlesku diváků všichni soutěžící zvládli recitaci na výbornou.

  V pondělí 27. 1. si žáci třetí třídy vyzkoušeli v hodině pracovních činností připravit jednoduché pokrmy studené kuchyně. Předcházela tomu samozřejmě pečlivá příprava, děti si vybraly recepty, rozdělily se do skupinek a domluvily se, jaké ingredience bude potřeba nakoupit.

 Práce jim šla od ruky a lahůdky, které nejenže krásně vypadaly, také výborně chutnaly.  Po dobrém občerstvení je čekal ještě úklid a umývání nádobí, ale i tento úkol zvládly bez problémů.                                                                    Tř. uč. P.Němcová   

V pondělí 20. ledna se třeťáčci vydali do Velkého Meziříčí do ekologického centra Ostrůvek na program „Kouzelné bylinky“. Děti se během dvouhodinového programu dozvěděly spoustu informací o stavbě, účincích a použití léčivých bylinek. Kromě toho ochutnávaly různé „lektvary“ a poznávaly, z jakých bylinek jsou připraveny. Uvařily si také vlastní bylinkový čaj a na závěr společně vymyslely a namalovaly bylinku, která by měla vyléčit každé trápení. Pestrý program se nám velice líbil a nové informace a poznatky využijeme v předmětu ČaS, kde se o rostlinách učíme.                   P. Němcová

Ostatní fotografie jsou ve fotogalerii