Ve středu 8. 3. 2017 se ve Velkém Meziříčí v koncertním sále Jupiter Clubu konalo oblastní kolo sólové recitace. Zúčastnilo se 49 soutěžících místních i okolních základních škol. Sólisté byli rozděleni do čtyř kategorií.

Naši školu reprezentovali:

I. kategorie: Michal Jašek a Zuzana Dvořáková (2. třída)

II. kategorie: Simona Havelková (4. třída) a Dana Hezinová (5. třída)

III. kategorie: Anna Rozmarínová a Zdeňka Březková (7. třída)

IV. kategorie: Adéla Kujalová (9. třída) a Jana Bajerová (8. třída)

Z našich soutěžících si nejlépe vedla Anna Rozmarínová, která ve své kategorii zvítězila, a Dana Hezinová, která obsadila krásné 2. místo. Obě postupují do okresního kola ve Žďáru nad Sázavou. 

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Dále čtěte na NovinyVM 

V pátek 3. března 2017 obhájily "Hvězdičky" ve složení Natálie Kadlecová a Dana a Lucie Hezinová na taneční soutěži ve Žďáru nad Sázavou ve volných sestavách loňské prvenství. Gratulujeme!

V pátek 18.února jsme my, deváťáci, pořádali v první třídě třetí a čtvrtou hodinu malý karneval. Na začátku třetí hodiny jsme si prvňáčky vyzvedli a všichni šli v průvodu ukázat do ostatních tříd na prvním stupni své krásné masky. Potom průvod pokračoval do tělocvičny, kde jsme si pro děti připravili pár soutěží a her. Na čtvrtou hodinu jsme se přesunuli zpátky do třídy, kde jsme si společně s prvňáčky ještě hráli. Nakonec všichni dostali malou odměnu a rozloučili jsme se.

Všechny nás to moc bavilo.             Marie Coufalová,  9.třída

V pátek 17. února 2017 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. 

V kategorii C, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd, postoupila ze školního kola žákyně 8. třídy Gabriela Homolová. Obsadila zde pěkné 8. místo z 24 soutěžících. V kategorii B pro žáky 7. tříd si také dobře vedl Jakub Homola, který se umístil na 11. místě z 21 soutěžích. V kategorii A (žáci 6. tříd) obsadila Alena Smejkalová 19. místo.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a  blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

V úterý 28.2. se v naší škole sešli rodiče, jejich děti a učitelé 1. stupně. Společně jsme si popovídali, seznámili se s prostředím třídy. Předškoláčci si sedli (někteří poprvé) do školních lavic. Děti dokázaly, že jsou opravdu šikovné, umí krásně kreslit. Po "protahovacích" chvilkách jsme společnými silami vytvořili jarního motýlka. Miniškolička se vydařila, s úsměvem na tváři jsme všichni odcházeli spokojeně domů a už se těšíme na další setkání.        J.Benešová, L.Kučerová