Rodiče vítáni

Univerzita Palackého v Olomouci

Z důvodu rostoucích cen potravin se na základě Vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování (přílohy č. 2, ve znění pozdějších předpisů o finančním limitu na nákup potravin) zvyšuje cena obědů s platností od 1. 3. 2019.

1) děti MŠ do 6 let         17,- Kč

2) děti MŠ 7-10 let         20,- Kč

žáci 7-10 let             20,- Kč

3) žáci 11-14 let            22,- Kč

4) žáci 15 a více let        25,- Kč

Do věkových skupin jsou děti a žáci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují věku podle bodů 1 – 4 (školní rok = září-srpen).

Cena 1 obědu pro cizí strávníky 62,- Kč

Výše záloh stravného při bezhotovostní platbě zůstává do konce června stále stejná. V případě vzniku nedoplatku budu rodiče během měsíce června telefonicky informovat. Výše záloh na stravné se bude zvyšovat od září 2019! Prosím tedy rodiče, aby se na začátku školního roku 2019/2020 na tuto skutečnost informovali. Děkuji.

Olga Padalíková - vedoucí ŠJ

• Stravu na čtvrtek 28.6. a pátek 29.6. lze odhlásit nejpozději ve středu 27.6. do 7.30 hodin.
  • Přeplatky stravného placené v hotovosti se budou vracet ve čtvrtek 28.6. a pátek 29.6. Přeplatky z účtů budou vráceny na účty 29.6.
  • Žádám rodiče dětí, kteří platí stravné v hotovosti, aby uhradili stravné nejpozději do 20.6.2018!
  • Pro MŠ a cizí strávníky se bude vařit 2.7. - 13. 7. 2018
  • Prosím strávníky, kteří mají zájem o stravování o prázdninách, aby se nahlásili v kuchyni nebo v kanceláři ŠJ. Placení stravného bude v červenci možné pouze v hotovosti, a to pouze ve dnech 11. - 13. 7.2018.    Olga Padalíková, vedoucí ŠJ

Již potřetí k nám zavítal pan kuchař Zbyněk Diatka z firmy Podravka - Lagris a.s., aby nám opět ukázal nové trendy zdravého stravování. Společně jsme vybrali a připravili bezmasé polední menu. Uvařili jsme pro naše strávníky cizrno - brokolicovou krémovou polévku, jako hlavní chod - ragú z červené čočky se špagetami a sladký dezert - tvarohový bulgur s ovocem. Celé menu bylo velmi chutné a energeticky vyvážené. Pan kuchař dětem osobně pokrmy  vydával a i ukázal, z jakých surovin jsme je připravili.

Návštěva pana kuchaře pro nás všechny byla velmi milá a přínosná a již teď se těšíme na další společné vaření.

Dne 13. prosince 2014 nabývá účinnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č.1169/2011  o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Podle tohoto nařízení se musí každý spotřebitel / strávník / dozvědět, zda se v potravině nebo pokrmu vyskytují alergenní složky.

Celý text sdělení ke stažení:

Obědy na daný den je možné odhlásit do 7,00 hodin osobně nebo na telefonním čísle jídelny /566 535 138/.