V pondělí 8. 4. absolvovala čtvrtá třída v rámci přírodovědy teoretickou průpravu v oblasti CHODEC – CYKLISTA. Žáci si připomněli pravidla, kterými by se měli jako cyklisté a chodci řídit. Navíc zhlédli zajímavá krátká videa, která se týkala jak bezpečného chování cyklistů a chodců, tak i porušování pravidel a jejich následků.

Praktická část se konala o týden později na Dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde si žáci prověřili své znalosti a vyzkoušeli dovednosti v roli chodců i cyklistů. Děti jezdily nejprve nesměle a občas chybovaly, ale v průběhu dvou a půl hodin strávených na hřišti se jim podařilo složit dopravní zkoušky a získat „Průkaz cyklisty“.

Rádi bychom poděkovali dopravnímu lektoru R. Prudíkovi za čas, který nám věnoval ve škole i na hřišti.                                             Tř.uč. P.Němcová