V úterý 4. dubna 2017 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo matematické olympiády. Naši žáci se v konkurenci ostatních škol neztratili a dosáhli pěkných umístění.

V kategorii Z6 pro žáky 6. tříd soutěžilo celkem 69 žáků.  Zuzana Ambrožová obsadila 8. místo a David Kaštan 17. místo. Oba se zařadili mezi úspěšné řešitele. V této kategorii se Tomáš Trnka  umístil na 43. místě.

V kategorii Z7 pro žáky 7. tříd se úspěšnou řešitelkou stala Anna Coufalová - obsadila 16. místo. Zdeňka Březková skončila na 28. místě. V této kategorii soutěžilo 42 účastníků.

V kategorii Z8 nás reprezentovala Gabriela Homolová. Z 58 soutěžících vybojovala 10. místo a také se zařadila mezi úspěšné řešitele.

Všem jmenovaným žákům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženým výkonům.