Letošní už devátý ročník soutěže pro žáky druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií v Kraji Vysočina oslovil celkem 85 škol, z jejich školních kol postoupili do dnešního krajského finále vždy z každé školy jeden nejlepší chlapec a dívka – celkem 158 dětí.

Finálové otázky byly vybrány, stejně jako v minulých letech, nejen z oblasti geografie nebo zemědělství, ale například i literatury, sportu nebo orientace ve znalosti místních výrobních značek a v partnerských regionech Vysočiny. Kraj Vysočina hledal mezi finalisty soutěže ty děti, které mají o rodném regionu více znalosti než jen ty, které obsahují učebnice pro II. stupeň základních škol.

Velmi nás těší, že naše každoroční účastnice Gabriela Homolová z 9. třídy skončila na krásném 8. místě smile Dalším účastníkem byl Tomáš Zeisel ze 7. třídy, který se soutěže účastnil poprvé wink.

Čtyřicítka nejlepších řešitelů soutěže získala cestovní poukaz na nezapomenutelný dvoudenní výlet do Prahy, kde je naplánována návštěva Botanické zahrady, divadelního představení a Parlamentu ČR.

Soutěž organizuje Kraj Vysočina spolu s partnery – společností NET4GAS a PSJ.