5. června jsme s žáky 1. třídy navštívili Hasičský záchranný sbor ve Žďáru nad Sázavou. Zde nás profesionální hasiči provedli celou stanicí, ukázali všechna hasičská auta a seznámili nás i s ostatním vybavením. Vysvětlili a přiblížili dětem náročnou práci hasičů a mnohé děti motivovali k práci u HZS. Mohli jsme vidět, jak hasiči sjíždí po tyči, jak se připravují k zásahu a děti si mohly vyzkoušet část hasičské výstroje a potěžkat si výzbroj. Hasiči vyjeli i s jeřábem, kterým se dostávají do vysokých a těžko dostupných míst. Ve zbývajícím čase jsme s dětmi zašli na zmrzlinu, prohlédli jsme žďárské náměstí s fontánou a slyšeli jsme i zvonkohru. Na Farských humnech jsme si zasportovali a na nádraží jsme si dokonce za klavírního doprovodu zazpívali. Byl to den plný zážitků.

p. uč. Weinhӧferová a p. as. Havelková

Poznávaci zájezd - Rakousko