V pondělí 25.2. navštívily děti z 1.třídy naše školčata. Viděli jsme společně pohádku "O jezinkách" v podání SRDÍČKOVÉ VÍLY.

Divadlo v MŠ - 1.třída
Divadlo v MŠ - 1.třída
Divadlo v MŠ - 1.třída

Ve čtvrtek a pátek 14. a 15. února proběhla ve škole akce „Buď laskavec“. Děti si mohly o velké přestávce přijít pro horkou čokoládu za dobrý skutek. Akce měla velký ohlas. Pevně věříme, že děti všechny své skutky splní a budou i nadále laskavé ke svému okolí.

M. Aubusová, D.  Malášková, V. Musilová, P. Němcová

Ve čtvrtek 14. února 2019 se ve Žďáře nad Sázavou konalo okresní kolo olympiády z německého jazyka. Naše žákyně Natálie Sobotková z 9. ročníku obsadila 10. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Ve středu 13.2. 2019 se žáci 1. stupně jako již tradičně zúčastnili okrskového kola ve šplhu konaného ve Velkém Meziříčí. Do boje o medaile a postup do kola okresního se zapojilo 8 žáků naší školy a tři z nich se vyhoupli na stupně vítězů. 2. místo se podařilo vyšplhat Eduardu Kaštanovi a Elišce Rozmarinové. Zlatou pozici si vysloužil Stanislav Král. Ostatní také soutěžili statečně, všichni vyšplhali, ale bohužel v čase, který letos na "bednu" nestačil. Třeba se jim poštěstí v příštím roce. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy.

p.uč.Chalupa

Učení o zdravé výživě v praxi ve 2. třídě

Již dříve žáci druhé třídy vyhráli pro školu kvalitní výkonný mixér, díky kterému se nyní mohli netradičním způsobem učit o zdravé výživě. Vše jsme spojili s ochutnávkou tropického ovoce, které jsme dostali do naší třídy. Ve školní kuchyni jsme dle vlastní fantazie připravovali moderní nápoje zvané Smoothie. Celkem se nám podařilo ochutnat osm výborných drinků. O mixování a kombinaci ovoce rozhodovaly paní učitelky a děti hádaly, jaké druhy ovoce byly na přípravu použity. Vyučovací hodina se vydařila, děti byly velmi odvážné a vše ochutnaly.        p.uč.Weinhöferová

2.třída- smoothie
2.třída- smoothie
2.třída- smoothie

 

   
   

Kalendář akcí  

Den dětí
pátek 31.05.2019
07:40
- 12:15 hod.
Železný mužíček
úterý 04.06.2019
07:40
- 12:45 hod.