V pátek 17. března se již podruhé účastnili naši žáci Gabriela a Jakub Homolovi krajského kola soutěže "Poznej Vysočinu". Tuto soutěž vyhlašuje již tradičně Kraj Vysočina pro žáky základních škol i gymnázií (soutěž má pouze jednu kategorii - své vědomosti tedy porovnávají současně žáci 6., 7., 8. i 9. tříd). Čtyřicet nejlepších řešitelů této náročné vědomostní soutěže bývá za odměnu pozváno na dvoudenní výlet do našeho hlavního města. A právě mezi těmi nejúspěšnějsími byl letos i náš Jakub Homola - žák 7. třídy :-)! Umístil se na výborném 23. místě a spolu s ostatními znalci našeho kraje pojede poznávat krásy Prahy. Moc blahopřejeme, a ať se máš, Jakube, v Praze blaze :-)!

Poznej Vysočinu 2017
Poznej Vysočinu 2017
Poznej Vysočinu 2017

Ve čtvrtek 16. 3. 2017 se čtyřčlenné družstvo žáků 5. třídy ve složení Natálie Kadlecová, Matyáš Požár, Alexandr Nedoma a Ondřej Zezula zúčastnilo obvodního kola vědomostní soutěže Všeználek ve Velkém Meziříčí. V konkurenci 9 soutěžních týmů obsadili naši žáci 6. místo.

Blahopřejeme k výsledku a děkujeme za reprezentaci školy.

Dne 14.3. 2017 se naši dva žáci prvního ročníku zúčastnili okresního kola ve šplhu na tyči ve Žďáru nad Sázavou. Stanislav Král nedal soupeřům šanci a svou kategorii vyhrál. Eliška Rozmarinová se sice neumístila na stupních vítězů, ale i postupem do okresního kola ukázala svoje kvality. Oběma sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a Standovi gratulujeme.

Žáci 2.,3.,4. a 5.třídy se dnes, v pátek 17.3., zúčastnili matematické celostátní soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN. Soutěžící byli rozděleni do kategorií CVRČEK (2. a 3.třída) a KLOKÁNEK (4. a 5.třída). Žáci řešili logické úlohy rozdílných obtížností. Všichni účastníci se snažili, přejeme jim dobré výsledky.

V únoru je doba masopustu. Jde o třídenní svátek, při kterém se lidé převlékají do masek, užívají si dobrého jídla i pití, zpěvu, tancování a legrace.

Žáci 5. ročníku si toto období připomněli v pátek 3. března v posledních třech vyučovacích hodinách.