Zahájení rybářského kroužku je plánováno na pátek 16. listopadu 2018 ve 13 hodin. Kroužek pod záštitou Moravského rybářského svazu povede student Mendelovy univerzity Josef Kudláček.

 

Sluneční podzimní den vylákal prvňáčky do přírody. Šli jsme hledat různé přírodniny, barevné listy, , šišky a vše, co jsme viděli. Na vycházce jsme pozorovali a učili se určovat jehličnaté stromy. Vše co jsme našli, jsme "zavařili" do sklenic. Vycházka se nám vydařila a už se těšíme na další akci.    tř.uč.J.Benešová

1.třída - podzim
1.třída - podzim
1.třída - podzim

V prvním týdnu měsíce října zamířily kroky dětí z prvního stupně do místní knihovny. Zde nám paní knihovnice připravila programy podle věku dětí. Děkujeme za příjemné chvilky s knihami.

Den otevřených skříní ve školní knihovně

V rámci týdne knihoven měli i naši žáci od 1. 10 do 5. 10. vždy o velké přestávce jedinečnou možnost nahlédnout do školní knihovny. Žáci listovali novým obrázkovým katalogem, kde je vždy stručný obsah všech nejnovějších knih, které si prohlíželi a pročítali. Knihu, která je nejvíce zaujala, si následně vypůjčili.

Po přečtení žáci knihu ohodnotí počtem hvězdiček podle toho, jak se jim líbila. Jejich hodnocení může pomoci ostatním čtenářům při jejich výběru.

Školní knihovna obsahuje nejrůznější tituly knih, některé i oceněné výroční cenou Zlatá stuha, což je celostátní ocenění v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež.

Věříme, že z našich žáků rostou dobří čtenáři a že si vždy ke knize najdou cestu a čas.     

p.uč. Weinhöferová

školní knihovna
školní knihovna
školní knihovna

Letos jsme asi po 25 letech udělali změnu. Místo hlavního města Wien jsme se rozhodli pro studijní poznávací zájezd do 4. největšího města Rakouska Salzburgu.

     V Salzburgu jsme si prohlédli historické jádro města, zastavili se u rodného domu W. A. Mozarta. Zhlédli jsme známou zámeckou zahradu Mirabell, která byla ještě nádherně osázená. Pak nás čekala návštěva Domu přírody (Haus der Natur), kde jsme strávili 2 hodiny a ještě se nám to zdálo málo. Pak už jsme se rozloučili s městem a jeli se ubytovat.

     Po cestě jsme se ještě zastavili u jezera Wolfgangsee. Bydleli jsme v lázeňském městečku Bad Ischl, které proslavil císař František Josef I. se svou ženou "Sissi".  Z hostelu jsme viděli přímo na císařskou vilu (Keiservilla).