Ve středu 5. prosince 2018 nás ve škole navštívil Mikuláš se svou družinou.  Děti z prvního stupně mu ve třídách zazpívali písničku nebo zarecitovali básničku a andělé je pak obdarovali drobným pamlskem.

Děkujeme žákům 9. třídy za přípravu Mikulášského dne ve škole a SRPDŠ za finanční příspěvek na nadílku pro žáky 1. - 5. třídy.

V pátek 30. listopadu 2018 jsme již tradičně přivítali advent na naší škole. Tentokrát se o hudební program postarala 2. třída a o občerstvení 8. třída. Žáci osmé třídy v hodinách Gastronomie a stolování napekli různé druhy cukroví a připravili punč. Druháčci si nacvičili tří vánoční písně. Dvě z nich doprovodila na flétny děvčata z 6. třídy. Poslední koledu " Štědrý večer" jsme si zazpívali všichni společně. Pěkně jsme se naladili na vánoční čas. Přejme si, ať nám vydrží kouzelná atmosféra až do Vánoc!

M. Aubusová, M. Weinhöferová

V pondělí 26. listopadu zavítal opět do naší školy fotograf, novinář a cestovatel Tomáš Kubeš. Nejdříve žákům prvního stupně poutavě přiblížil zvyky a tradice dodržované v naší zemi. Poté se s ním žáci druhého stupně přenesli na ostrov Nová Guinea a společně putovali až k místním lidojedům. Obě přednášky byly doplněny fotografiemi, poutavými videoukázkami a množstvím osobních zážitků. Všichni jsme si odnesli spoustu nových a zajímavých informací.

Děkujeme SRPDŠ, které žákům programy uhradilo ze svého rozpočtu.

Veřejná generálka se uskuteční v kostele v Dolních Borech v neděli 2. prosince ve 14.00 hod.

Od 1.listopadu můžete v Městské knihovně ve Velkém Meziříčí navštívit výstavu prací žáků naší školy s názvem Variace na přírodu. Zde je malá ochutnávka:

Vánoční den
pátek 21.12.2018