V pátek 29. června 2018 se sešli v kulturním domě žáci, učitelé, provozní zaměstnanci a další hosté ke slavnostnímu ukončení školního roku. Nejprve ředitel školy František Eliáš zhodnotil uplynulý školní rok.  Za výrazné úspěchy v soutěžích a olympiádách udělil pět pochval ředitele školy. Dále byli oceněni nejlepší sběrači ve sběru papíru, obdrželi poukázky do prodejen WIKI. Třem žákům školy byl dále předán odznak všestrannosti, který vybojovali v Sazka Olympijském víceboji. Další poděkování patřilo členům žákovského parlamentu a zaměstnancům školy. Poté pozdravil žáky i zaměstnance školy starosta obce pan Josef Březka. Na závěr se se všemi rozloučili v pěkném a dojemném vystoupení také vycházející žáci. Na jeviště za nimi přišli naši prvňáčci, aby jim předali malý dárek na památku.

Vycházejícím žákům přejeme úspěšný start do další životní etapy a všem ostatním krásné a pohodové prázdniny.

Již 5 let se účastníme projektu SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ (SOV), jehož garanty jsou naši olympionici. Už se nám podařilo získat stůl na stolní tenis, dresy na košíkovou, kulatý stůl na stolní tenis a letos v květnu jsme měli to velké štěstí, že jsme byli mezi 35 vylosovanými školami, které vyhrály finanční odměnu. Tuto výhru jsme si jeli 14. 6. 2018 do Prahy osobně převzít. A kdo jel? Pan ředitel Mgr. František Eliáš, naši nejlepší sportovci, žáci IX. třídy, Jana Bajerová a Tibor Hezina a za garanty SOV na naší škole p. uč. Mgr. Zuzana Jurková.

Na akci vystoupí žáci naší školy:

Ve středu 6. června a ve čtvrtek 7. června 2018 probíhaly na naší škole Malé školní maturity. Žáci 9. ročníku prokazovali svoje znalosti z matematiky a českého jazyka a obhajovali závěrečnou práci na vybrané téma z přírodopisu, zeměpisu, dějepisu, fyziky a občanské či hudební výchovy. Většina žáků ke své práci přistoupila zodpovědně a jejich prezentace se jim velice zdařily. Někteří dokonce vystupovali téměř na profesionální úrovni, výborně se orientovali ve svém tématu a pohotově reagovali na všetečné otázky členů komise. Do té zasedli ředitel školy, třídní učitelka a další učitelé. Doufáme, že zkušenosti získané v našich malých školních maturitách uplatní žáci ve svém dalším studiu i životě.

fotogalerie 1

fotogalerie 2

Také v letošním roce jsme se zúčastnili v rámci hodin tělesné výchovy Sazky Olympijského víceboje. Žáci v průběhu roku plnili 8 disciplín a jejich výsledky učitel zaznamenával na webu projektu. Na konci školního roku obdrží každý žák Olympijský diplom s přehledem svých výsledků a doporučené sporty, které by ho na základě jeho nejsilnější schopnosti mohly bavit a mají pro ně vlohy. Letos se naše škola zařadila mezi téměř 600 škol, které splnily podmínky a zařadily se do slosování. Vyhráli jsme 10 000 Kč na nákup sportovního vybavení.

Další informace o výhře čtěte zde: