V pátek 17. května proběhl ve škole celoškolní projekt Den Země podpořený Obcí Bory.  Všichni žáci navštívili mobilní planetárium a dvě stanoviště Lesů ČR. Žáci první třídy společně s dětmi z mateřské školy měli možnost vidět živou lišku v kulturním domě, šesťáci lovili a poznávali bezobratlé živočichy v jezírku na školní zahradě, další žáci procházeli soutěžní botanickou stezku. Ve škole pak čekaly na žáky další ekologické aktivity. Počasí nám nakonec přálo, a tak si Den Země všichni užili.

V pátek 26. dubna uspořádali žáci devátého ročníku soutěž Zlatý list pro své nejmladší spolužáky. Smíšená družstva dětí druhé, třetí a čtvrté třídy prokazovala své znalosti v následujících tématech: třídění odpadů, vodní živočichové, ptáci, jedlé a nejedlé rostliny, keře a stromy a les. Soutěž ještě děti doplnily svými znalostmi zvířat z pohádek a večerníčků. Také prvňáčci si společně s paní učitelkou prošli celou soutěžní trasu a překvapili nás svými znalostmi přírody. Díky krásnému počasí jsme si celé dopoledne užili. Na konci na všechny čekala zasloužená odměna.

Mgr. Věra Musilová

fotogalerie 2. část

V úterý 16. dubna proběhlo na naší škole místní kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Chladné ranní počasí nás nevylekalo a směle jsme vyrazili na stanoviště do přírody. Ověřili jsme si znalosti z myslivosti, mineralogie, dendrologie, ornitologie, znalosti o vodních živočiších a poznávali jsme jedovaté rostliny. Rádi jsme přivítali i soutěžní družstva ze Lhotek a z Velkého Meziříčí. Právě družstvo dětí ze Lhotek vyhrálo v mladší kategorii, v těsném závěsu za nimi skončili naši páťáci. Ve starší kategorii byli nejúspěšnější naši sedmáci, na druhém místě se umístili žáci naší osmé třídy. Ti nejúspěšnější zároveň postupují do krajského kola.

Mgr. Dagmar Křížová

V pátek 12. dubna 2019 proběhl na naší škole zápis do I. třídy. K zápisu přišlo 18 dětí se svými rodiči - 8 děvčat a 10 chlapců.

Přejeme všem dětem i rodičům úspěšný start do školy.

Pokud se nemůžete k zápisu dostavit, informujte se u vedení školy o náhradním termínu.

Pro usnadnění průběhu zápisu lze zápisní list vyplnit před zápisem.

Formuláře jsou ke stažení zde.

Formulář k vytištění a ručnímu vyplnění:

Formulář k elektronickému vyplnění a vytištění či zaslání mailem (otevírá se v chráněném zobrazení, po otevření je třeba povolit úpravy v horní liště)

Den dětí
pátek 31.05.2019