V úterý 5. června 2018 proběhl další ročník soutěže Železný mužíček.

Soutěž ve zkratce:

Konal se už 26. ročník, závodilo 193 dětí, účastnilo se 5 škol – ZŠ Křižanov, ZŠ Mostiště, ZŠ Ostrov nad Oslavou, ZŠ Radostín nad Oslavou a naše škola.

Děti soutěžily ve čtyřech disciplinách – šplh, skok daleký, běh 50/60 m, hod míčkem (1. až 7. třída) nebo granátem (8. a 9. třída).

Naši soutěž podpořili tito sponzoři:

ALPA, a.s., Velké Meziříčí

POEX Velké Meziříčí, a.s.

VEZEKO, s.r.o., Velké Meziříčí

Oční optika a optometrie Němec s.r.o. Velké Meziříčí

KOVO Dufek s.r.o.

Český olympijský výbor

AŠSK

Všem sponzorům děkujeme.

Ve čtvrtek 17. 5. a v pátek 18. 5. 2018 proběhlo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Za účastníky o akci napsala žákyně 9. ročníku Markéta Jašková.

Foto z přírodovědné stezky Zlatý list pro 1. stupeň

V úterý 17. dubna 2018 se ve Žďáře nad Sázavou konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6 (pro žáky 6. tříd), Z7 (pro žáky 7. tříd) a Z8 (pro žáky 8. tříd). Naše škola měla zastoupení ve všech třech kategoriích.

V kategorii Z6 nás reprezentovala Magdaléna Vávrová, Lucie Hezinová, Ondřej Klimeš, Natálie Kadlecová, Ondřej Zezula a Vanesa Valentová. V kategorii Z7 soutěžil z naší školy David Kaštan, Zuzana Ambrožová a David Hedbávný, v kategorii Z8  Anna Coufalová.

Z našich žáků si nejlépe vedla Magdaléna Vávrová, která z 69 soutěžících ve své kategorii skončila na pěkném 6. místě. K úspěšným řešitelům se dále zařadila také Lucie Hezinová (31. místo) a Ondřej Klimeš (33. místo). V kategorii Z8 soutěžilo 40 účastníků. Naší Anně Coufalové se podařilo obsadit pěkné 10. místo.

Všem účastníkům okresního kola matematické olympiády blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se ve Žďáře nad Sázavou konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D (pro žáky 6.a 7. tříd).  Z naší školy postoupila dvě děvčata ze 7. třídy -  Aneta Vaňková a Zuzana Hažmuková. Součástí soutěže byl vědomostní test, laboratorní úkol, poznávání rostlin a živočichů a vypracování vstupního úkolu. Anetě se podařilo obsadit 28. místo a Zuzaně 30. místo.

Oběma děvčatům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.