V úterý 20.2. 2018 se tři naši žáci zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády ve Žďáře nad Sázavou. V kategorii A pro žáky 6. tříd nás reprezentoval Ondřej Zezula, v kategorii B pro žáky 7. tříd Tomáš Zeisel a v kategorii C pro žáky 8. a 9. tříd Gabriela Homolová. Ondřej a Tomáš obsadili ve svých kategoriích 17. místo, Gabriela 9. místo.

Všem jmenovaným žákům  blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

Ve čtvrtek 22.února 2018 se konalo ve Velkém Meziříčí v koncertním sále Jupiter Clubu oblastní kolo recitační soutěže. Z naší školy se zúčastnili v různých kategoriích tito žáci: 3.třída Zuzana Dvořáková, Michal Jašek, 5.třída Zdislava Ambrožová, Kamila Sedláková, 7.třída Kateřina Němcová, 8.třída Anna Rozmarínová, 9.třída Jana Bajerová. Všech sedm žáků podalo vynikající výkony. Z našich soutěžících si nejlépe vedla Kateřina Němcová, která ve své kategorii zvítězila, obsadila 1. místo a postupuje do okresního kola ve Žďáře nad Sázavou.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Ve středu 14. února 2018 se ve Žďáře nad Sázavou konalo okresní kolo olympiády z anglického jazyka. V kategorii I.A pro žáky 6. a 7. tříd reprezentovala naši školu Eliška Hedvábná a v kategorii II. A pro žáky 8. a 9. tříd Markéta Jašková. Eliška obsadila ve své kategorii 15. místo a Markéta se umístila na 11. místě.

Oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

V únoru 2018 (pondělí 12.2.) jsme již tradičně pořádali v zrcadlovém sále naší školy školní kolo v recitační soutěži. Soutěžící si připravili krásné texty k recitaci básní a próz od českých i zahraničních autorů. 35 žáků z 1. až 9. ročníku přišlo podpořit mnoho spolužáků, sourozenců, rodičů i prarodičů. Soutěžící zvládli své vystoupení v příjemné atmosféře a za velkého potlesku diváků na výbornou.

Recitační soutěž-školní kolo

Ročník

Jméno a příjmení dívky

Jméno a příjmení chlapce

1.

----

Jan Dostál

2.

Bára Požárová

Stanislav Král

3.

----

Lukáš Drápela

4.

Erika Jandová

Lukáš Ambrož

5.

Miriam Požárová

Martin Homola

7.2. 2018 jsme se společně s výše uvedenými žáky zúčastnili okrskového kola ve šplhu na tyči pro 1. St. ZŠ. Naši žáci bojovali statečně a přes minimální rozdíly v časech jednotlivých závodníků se na stupních vítězů objevil pouze Stanislav Král. Ten ve své kategorii skončil na druhém místě. Všechny medailové pozice byly zároveň i místy postupovými, takže budeme Standovi držet palce v následném okresním kole.

Jarní prázdniny
pondělí 26.02.2018