Ve středu 17.4. 2019 jsme vyrazili se žáky prvního stupně na tradiční turnaj ve vybíjené do Radostína nad O. Soutěžilo se jako každý rok "všichni proti všem" 1. - 5. tř. jednotlivě po ročnících a v "kapitánské" vybíjené družstev 4. a 5. tříd. Naši sportovci byli úspěšní a vedle prvního (tým "čtvrťáků") a třetího (tým "páťáků) místa vybojovaného v družstvech se někteří prosadili ještě v druhé kategorii (viz foto). Všem děkujeme za reprezentaci školy.      p. uč. M. Chalupa

V pátek 5.4. se naši žáci zúčastnili velké taneční soutěže ve Žďáře nad Sázavou. Skupina mladších STREET DANCE se umístila na pěkném 3. místě. Děvčata ve skupinách starších STREET DANCE byla na 2. místě. Blahopřejeme.

Velká taneční soutěž

V úterý 2. dubna 2019 se tři dvojice děvčat z 8. a 9. třídy zúčastnily soutěže „Pohádkový muffin“ na Hotelové škole Světlá Velké Meziříčí.  Jejich úkolem bylo originálně nazdobit čtyři muffiny a prezentovat je se svým pohádkovým příběhem. Všechna děvčata se svého úkolu zhostila na jedničku. Jejich výrobky vypadaly skoro jako od profesionálů.

Soutěže se zúčastnilo devět týmů. Z našich soutěžících si nejlépe vedla děvčata Anna Rozmarínová a Anežka Vávrová, která se umístila na krásném druhém místě. Dobře si vedla i Veronika Studená s Natálií Sobotkovou (4. místo) a Kateřina Němcová s Nikolou Svobodovou (5. místo).

Všem jmenovaným děvčatům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Mgr. Marta Aubusová

V pátek 22. dubna 2019 se všichni žáci od II. do IX. třídy zapojili do mezinárodní matematické soutěže Klokan. Jedná se o soutěž v řešení netradičních a zajímavých matematických úloh. Soutěžili jsme ve čtyřech kategoriích - Cvrček /2. a 3. třída/, Klokánek /4. a 5. třída/, Benjamín /6. a 7. třída/ a Kadet /8. a 9. třída/.

Nejlepší řešitelé ve škole:

Kategorie Cvrček:

1. Požár Jaroslav - III. třída (60 bodů)

2. Král Stanislav, Bára Požárová - III. třída (56 bodů)

3. Lucie Kamanová - II. třída (54 bodů)

Kategorie Klokánek

1. Kaštanová Hana - V. třída (86 bodů)

2. Doležalová Tereza - IV. třída (79 bodů)

3. Pipek Vojtěch - IV. třída (78 bodů)

Kategorie Benjamín

1. Klimeš Ondřej - VII. třída (89 bodů)

2. Požár Matyáš - VII. třída (71 bodů)

3. Havelková Simona - VI. třída, Zezula Ondřej - VII. třída (68 bodů)

Kategorie Kadet

1. Březková Zdeňka - IX. třída (76 bodů)

2. Studená Veronika - IX. třída (72 bodů)

3. Zeisel Tomáš - VIII. třída (67 bodů)

Opravu příkladů provedli vyučující matematiky v dané třídě, statistiku za 1. stupeň zpracovala p.uč. Benešová a za 2. stupeň p.z. Stará.

Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně úspěchů při řešení dalších matematických úloh.

Ve středu 20.3. 2019 proběhlo okresní kolo ve šplhu na tyči žáků 1. st. ZŠ. Našimi želízky v ohni byli tři žáci: Eduard Kaštan, Eliška Rozmarinová a Stanislav Král. Soutěž probíhala ve dvou kolech a vždy lepší čas se počítal. Ani v okresní soutěži se nenechali naši žáci zahanbit a získali pěkná umístění. Standa konečné 7. místo, na Edu "zbyla" 4. pozice a Eliška vybojovala 2. místo, o kterém rozhodl lepší druhý čas žákyně ze ZŠ Školní. Ten první měla obě děvčata totožný. Chtěli bychom poděkovat rodičům, kteří své děti na soutěž doprovodili.

p. uč. M. Chalupa

Den dětí