V pátek 15.11. se naši hoši (Tomáš Z., Tomáš T., David K., Filip B., Ondřej Z., Ondřej K., Matyáš P., Saša, David H. a Petr J.) zúčastnili okrskového kola ve florbale ve Velkém Meziříčí. Hrálo se ve dvou pětičlenných skupinách - každý s každým. První dva ve skupině hráli křížkem semifinále, z nichž vítězové automaticky postoupili do okresního kola. Družstva, která v semifinále prohrála se utkala o třetí místo (možná postupové). Naši kluci hráli obdivuhodně, neprohráli ani jeden zápas a se skórem 16:4 jasně postoupili. Hoši děkujeme. kiss

Ve středu 26.6. 2019 se žáci 6. - 9. ročníků zúčastnili jako již tradičně sportovního dne v Křižanově. Soutěžili ve vybíjené a nejstarší chlapci oproti letům předchozím v malé kopané na nově vybudovaném multifunkčníém hřišti. Hoši ve fotbale získali 3. místo, děvčata 6. a 7. třídy obsadila místo 2., na holky z 8. třídy (se dvěma žákyněmi 5. ročníku) zbyla bramborová pozice. Kluci 6. a 7. třídy získali ve vybíjené také 2. místo. I přes úmorné vedro všichni podali maximální výkon a se ctí reprezentovali naši školu. Děkujeme.

Ve středu 17.4. 2019 jsme vyrazili se žáky prvního stupně na tradiční turnaj ve vybíjené do Radostína nad O. Soutěžilo se jako každý rok "všichni proti všem" 1. - 5. tř. jednotlivě po ročnících a v "kapitánské" vybíjené družstev 4. a 5. tříd. Naši sportovci byli úspěšní a vedle prvního (tým "čtvrťáků") a třetího (tým "páťáků) místa vybojovaného v družstvech se někteří prosadili ještě v druhé kategorii (viz foto). Všem děkujeme za reprezentaci školy.      p. uč. M. Chalupa

V pátek 5.4. se naši žáci zúčastnili velké taneční soutěže ve Žďáře nad Sázavou. Skupina mladších STREET DANCE se umístila na pěkném 3. místě. Děvčata ve skupinách starších STREET DANCE byla na 2. místě. Blahopřejeme.

Velká taneční soutěž

V úterý 2. dubna 2019 se tři dvojice děvčat z 8. a 9. třídy zúčastnily soutěže „Pohádkový muffin“ na Hotelové škole Světlá Velké Meziříčí.  Jejich úkolem bylo originálně nazdobit čtyři muffiny a prezentovat je se svým pohádkovým příběhem. Všechna děvčata se svého úkolu zhostila na jedničku. Jejich výrobky vypadaly skoro jako od profesionálů.

Soutěže se zúčastnilo devět týmů. Z našich soutěžících si nejlépe vedla děvčata Anna Rozmarínová a Anežka Vávrová, která se umístila na krásném druhém místě. Dobře si vedla i Veronika Studená s Natálií Sobotkovou (4. místo) a Kateřina Němcová s Nikolou Svobodovou (5. místo).

Všem jmenovaným děvčatům gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy.

Mgr. Marta Aubusová