V krajském kole, které se odehrálo v Třebíči 4.12. 2018 se kluci potkali s týmy
Jihlavy, Havl. Brodu, Moravských Budějovic, Pacova a pořádající Třebíče.
Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách. Ačkoliv se našim hochům nepodařilo vyhrát žádný zápas,
sehráli vyrovnaná utkání (0:2, 0:1, 1:5) a konečné 6. místo v krajském kole vedle velkých městských škol,
které mají daleko větší možnosti,  považujeme za velký úspěch.

Ve středu 28.11. 2018 se naši hoši ze 6. a 7. třídy (viz foto) zúčastnili okresního kola ve florbale.
V turnaji se potkalo 5 týmů, hrálo se systémem každý s každým a vítěz celého klání postupoval do krajského kola.
Naši kluci první utkání s Bystřicí nad Pernštejnem remizovali 4:4, ve druhém zápase porazili ZŠ Švermovu ze Žďáru, poté zvítězili nad soupeři z Bíteše a v posledním zápase, který rozhodl o konečném vítězi se utkali se ZŠ Komenského opět ze Žďáru, kterou také udolali a to 4:3.
Kluci nastříleli 13 branek, z nichž 8 vsítil Petr Jašek. Trochu překvapivě, ale zaslouženě získali první místo a
rovněž postup do krajského kola. Hoši, děkujeme a držíme palce. M. Ch.

Také v letošním roce se zájemci z řad žáků mohou zapojit do řešení logické olympiády.

Soutěž probíhá ve třech kolech: základní kolo (řeší se elektronicky doma nebo ve škole), krajské kolo a celorepublikové finále. V logické olympiádě nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a kreativního myšlení.

Žáci II. stupně se ve škole budou registrovat v hodinách informatiky. Žáci IV. a V. třídy se mohou registrovat doma společně s rodiči na stránkách www.logickaolympiada.cz. Na emailovou adresu rodičů bude zaslaná prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí pro účely soutěže. Tento souhlas je nutný pro dokončení registrace.

V úterý 5. června 2018 proběhl další ročník soutěže Železný mužíček.

Soutěž ve zkratce:

Konal se už 26. ročník, závodilo 193 dětí, účastnilo se 5 škol – ZŠ Křižanov, ZŠ Mostiště, ZŠ Ostrov nad Oslavou, ZŠ Radostín nad Oslavou a naše škola.

Děti soutěžily ve čtyřech disciplinách – šplh, skok daleký, běh 50/60 m, hod míčkem (1. až 7. třída) nebo granátem (8. a 9. třída).

Naši soutěž podpořili tito sponzoři:

ALPA, a.s., Velké Meziříčí

POEX Velké Meziříčí, a.s.

VEZEKO, s.r.o., Velké Meziříčí

Oční optika a optometrie Němec s.r.o. Velké Meziříčí

KOVO Dufek s.r.o.

Český olympijský výbor

AŠSK

Všem sponzorům děkujeme.

Ve čtvrtek 17. 5. a v pátek 18. 5. 2018 proběhlo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Za účastníky o akci napsala žákyně 9. ročníku Markéta Jašková.

Vánoční den
pátek 21.12.2018