Ve středu 26. února 2020 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naše škola měla zastoupení ve všech třech kategoriích. V kategorii A určené pro žáky VI. tříd nás reprezentoval Matěj Vyziblo, umístil se na 16. místě. V kategorii B pro žáky VII. tříd soutěžila Zdislava Ambrožová, obsadila 15. místo. V kategorii C žáků VIII. a IX. tříd nás reprezentovala Aneta Sedláková a vybojovala 14. místo.

Všem jmenovaných soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

24. února 2020 jsme uspořádali školní kolo recitační soutěže. V letošním roce 2020 si připravilo 40 soutěžících z 1. až 9.třídy krásné texty k recitaci básní a próz od českých i zahraničních autorů. V příjemném prostředí zrcadlového sálu se sešli recitátoři, porota, sourozenci a mnoho podporujících rodičů a prarodičů. Soutěžící zvládli své vystoupení v milé atmosféře a za velkého potlesku diváků na výbornou.

Ve středu 19. února 2020 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo olympiády z anglického jazyka v kategorii I.A (pro žáky VI. a VII.  tříd) a II.A (pro žáky VIII. a IX. tříd).

V kategorii I.A postoupil ze školního kola žák VII. třídy Daniel Láznička. Podařilo se mu zabojovat a obsadit krásné 4. místo. V kategorii II.A postoupila žákyně IX. třídy Alena Smejkalová, obsadila 21. místo.

Oběma soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy, blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně dalších úspěchů při studiu angličtiny.

V měsíci lednu proběhla ve Žďáru nad Sázavou okresní kola dějepisné olympiády, olympiády v českém jazyce a matematické olympiády kategorie Z5 a Z9.

V dějepisné olympiádě nás reprezentoval Tomáš Zeisel a Alena Smejkalová, v olympiádě z českého jazyka Alena Smejkalová a Aneta Sedláková a v matematické olympiádě Tereza Doležalová a Nela Eliášová za kategorii Z5 a Zuzana Ambrožová za kategorii Z9.

V olympiádách se nejlépe vedlo Tereze Doležalové, která v matematické olympiádě žáků 5. tříd  obsadila 9. místo z 51 účastníků a zařadila se tak mezi 28 úspěšných řešitelů. Zuzana Ambrožová v kategorii žáků 9. tříd obsadila pěkné 17. místo z 39 soutěžích.

Všem jmenovaným soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

5.2. 2020 proběhlo na ZŠ Sokolovské ve Velkém Meziříčí okrskové kolo ve šplhu na tyči pro žáky 1. stupně. Soutěžilo se ve dvou kolech a počítal se lepší čas. Naši sportovci ve složení: Drápela M., Hedbávná S., Rozmarinová E., Dostál J., Sobotková A., Hlaváčová Z., Kaštan E. bojovali se ctí a ve velmi vyrovnaných soubojích dosáhli i na medailové pozice. Stanislav K. – 1. místo, Eduard K. místo 2. a Eliška R. místo 3. Tato umístění jsou postupová a budeme se těšit na okresní kolo v ZR. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.                      p. uč. M. Chalupa

Šplh 1.stupeň