Další lekcí z cyklu Malé technické univerzity byl projekt zaměřený na profesi archeologů. Děti se seznámily se základy profese archeologa, s určováním původu a doby nálezů, s průzkumem základů prastarých staveb a následnou rekonstrukcí objevených budov.

MŠ - malý archeolog
MŠ - malý archeolog
MŠ - malý archeolog

Zde je ke stažení oznámení o zápisu do mateřské školy:

Kritéria přijetí do MŠ ke stažení:

Již dlouho spolupracuje mateřská škola s oddílem mladých hasičů z Borů. Děti si v rámci jejich návštěvy opakují pravidla bezpečného chování doma i v přírodě, vyzkouší si požární útok a poslechnou si poučnou pohádku s požární tématikou. Letos se nám vydařilo nádherné počasí a návštěva tedy mohla probíhat venku, kde na děti čekalo také nové hasičské auto. Děti byly velmi nadšené a všechny využily možnosti se posadit za volant, vyzkoušet vysílačku nebo si zahoukat.                                  Děkujeme za krásné dopoledne

V měsíci březnu měla mateřská škola v plánu karnevalové řádění, témata spojená s knihami a také návštěvu základní školy. Jako každý rok se děti na“ karnevalové šílenství“ velice těší, paní učitelky naopak trnou hrůzou, aby se nikomu nic nestalo. Naplánované soutěže a aktivity spojené s karnevalem proběhly bez problémů a všichni jsme si to plánované veselí nakonec užili.       

Na návštěvu do knihovny, na knihy a paní knihovnici se děti také těší, velkým lákadlem jsou i zajímavé společenské hry.

 Do základní školy se vypravili pouze předškoláci a ti se už nedočkavě těší na svůj první opravdový zápis do školy.

MŠ - karneval
MŠ - karneval
MŠ - karneval

Zde je ke stažení oznámení o zápisu do mateřské školy: